Η πρόεδρος του Κινήματος Αλλαγής, Φώφη Γεννηματά επικοινώνησε με τη νέα Πρόεδρο της Ελληνικής Δημοκρατίας, Αικατερίνη Σακελλαροπούλου για να την συγχαρεί για την εκλογή της.
Η πρόεδρος του Κινήματος Αλλαγής, αναφέρει σε ανάρτησή στα κοινωνικά δίκτυα ότι «είναι διπλά χαρούμενη που η κοινοβουλευτική μας ομάδα ήταν συμπαγής και παρούσα στην υπερψήφιση της Προέδρου. Της ευχήθηκα επιτυχημένη και δημιουργική θητεία και της δεσμεύθηκα για την πλήρη υποστήριξη του Κινήματος Αλλαγής».
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/fofi-sakellaropoulou.jpg?itok=xdyyU-Wj)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο