Την τελετή φωταγώγησης του χριστουγεννιάτικου δέντρου στην Αθήνα παρακολούθησε η Ντόρα Μπακογιάννη μαζί με τα εγγόνια της.
Η βουλευτής της ΝΔ και μητέρα του Δημάρχου Αθηναίων, Κώστα Μπακογιάννη, βρέθηκε το βράδυ της Τρίτης στο Σύνταγμα και μαζί με πλήθος κόσμου παρακολούθησε την εντυπωσιακή φωταγώγηση του 17μ. έλατου που έστεκε στο κέντρο της πλατείας.
Μετά το τέλος της τελετής, το επίκεντρο της πλατείας Συντάγματος έγινε το χριστουγεννιάτικο δέντρο που φωταγωγημένο έκλεβε την παράσταση από το εορταστικό σκηνικό στο κέντρο της Αθήνας.
![Η εικόνα της πλατείας Συντάγματος μετά τη φωταγώγηση του δέντρου](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/athina-fwtagwgisi-dentro-10-12-2019.jpg?itok=SKrDcq_o)
Η Ντόρα Μπακογιάννη στη φωταγώγηση του δέντρου στην Αθήνα
Η Ντόρα Μπακογιάννη με παντελόνι και ζεστό μπουφάν, βρέθηκε από νωρίς στο κέντρο της Αθήνας, κρατώντας την εγγονή της από το χέρι, στην πλατεία Συντάγματος.
![Η βουλευτής της ΝΔ, Ντόρα Μπακογιάννη στην πλατεία Συντάγματος με την εγγονή της](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/dora-bakogianni-sintagma-athina.jpg?itok=WEXS-Zil)
Λίγο αργότερα και αφού ξεκίνησε η τελετή φωταγώγησης του δέντρου από τον Δήμο Αθηναίων, η Ντόρα Μπακογιάννη έβγαλε το κινητό της και όπως πολλοί από τους παρευρισκόμενους απαθανάτισε τις πιο εντυπωσιακές στιγμές της βραδιάς.
![Η Ντόρα Μπακογιάννη παρά τη βροχή παρέμεινε στο Σύνταγμα και παρακολούθησε τη φωταγώγηση](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/athina-fwtagwgisi-dora-bakogianni_0.jpg?itok=ZFiwACjm)