Ο Ανδρέας Λοβέρδος συνάντησε σε ανοιχτή εκδήλωση υποστηρικτές και φίλους του και μίλησε για την επόμενη μέρα του ΠΑΣΟΚ.
Αμέσως μετά την εκδήλωση, με μία ανάρτηση στο διαδίκτυο, ο Ανδρέας Λοβέρδος εξέφρασε το «ευχαριστώ» του, σε όλους όσοι υποστήριξαν την υποψηφιότητα του για την ηγεσία του ΠΑΣΟΚ.
Λοβέρδος: «Ζήτω η παράταξη! Ζήτω η Ελλάδα!»
Συγκεκριμένα, με τη θέση «συνεχίζουμε δυναμικά με σεμνότητα και ενότητα. Το ΠΑΣΟΚ μπροστά η Ελλάδα ψηλά» ο Ανδρέας Λοβέρδος συνάντησε τους πολιτικούς του φίλους σε εκδήλωση, στην Πλάκα, στο Ξενοδοχείο Electra Palace, το βράδυ της Δευτέρας. Οπως χαρακτηριστικά είπε κατά τη διάρκεια της βραδιάς, ο ίδιος «θα είναι μπροστά στην πρώτη γραμμή ό,τι και αν συμβεί» για να κλείσει την ευχαριστήρια ομιλία του με τη φράση «Ζήτω η παράταξη! Ζήτω η Ελλάδα!»
![εκδηλωση](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2021-12/image.jpg?itok=1d42bjya)
![εκδηλωση](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2021-12/image%20%281%29.jpg?itok=wtoRPGk2)
Να υπενθυμίσουμε ότι στις εκλογές για την νέα ηγεσία του ΠΑΣΟΚ, ο Ανδρέας Λοβέρδος ήρθε τρίτος, με ποσοστό 25,98% (69.827).
![ομιλια](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2021-12/image%20%282%29.jpg?itok=hs0uEcds)