Σε ντέρμπι με ανατροπή, εξελίσσεται η εκλογική αναμέτρηση για τον Δήμο Λαρισαίων σύμφωνα με έρευνα της εταιρείας «Interview».
Σύμφωνα με την έρευνα που δημοσιεύει το onlarissa.gr, ο επικεφαλής της παράταξης «Η Λάρισα που μας αξίζει» κ. Θανάσης Μαμάκος κόβει πρώτος το νήμα συγκεντρώνοντας ποσοστό 32,6% έναντι ποσοστού 30,9% που συγκεντρώνει ο νυν Δήμαρχος Λαρισαίων κ. Απόστολος Καλογιάννης.
Σε ότι αφορά τους άλλους δύο υποψηφίους Δημάρχους, ο κ. Πέτρος Κρίκκης λαμβάνει 12,3% και ο κ. Κώστας Βαϊούλης 5,2%, ενώ οι αναποφάσιστοι ανέρχονται σε 19%.
Η διαφορά μεταξύ των κ.κ. Μαμάκου και Καλογιάννη μεγαλώνει μάλιστα σε ενδεχόμενο δεύτερου γύρου, όπου συγκεκριμένα ο κ. Μαμάκος λαμβάνει 36.1% και ο κ. Καλογιάννης λαμβάνει 32,5%.
Η έρευνα διεξήχθη σε δείγμα 615 ατόμων, στο διάστημα από τις 22 έως τις 24 Σεπτεμβρίου 2023, από την εταιρεία δημοσκοπήσεων «Interview», μέλος της ESOMAR και κατατέθηκε όπως ορίζει η νομοθεσία στο Εθνικό Συμβούλιο Ραδιοτηλεόρασης.
Δείτε την έρευνα της Inteview
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2023-09/larissa-dimos-1.jpg?itok=08S_1-3d)
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2023-09/larissa-dimos-2.jpg?itok=HRp4WfNJ)
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2023-09/larissa-dimos-3.jpg?itok=MDeQAwwV)
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2023-09/larissa-dimos-4.jpg?itok=FNLOMDoA)
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2023-09/larissa-dimos-5.jpg?itok=mp4J2EFP)
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2023-09/larissa-dimos-6.jpg?itok=sdagHVo8)
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2023-09/larissa-tautotita.png?itok=1IwmHW6h)