Ο Πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ-Προοδευτική Συμμαχία, Αλέξης Τσίπρας, είναι στις πληγείσες περιοχές της βόρειας Εύβοιας, όπου συνεχίζει να μαίνεται η πυρκαγιά.
Σύμφωνα με τις πληροφορίες από το evima, τον αρχηγό της αξιωματικής αντιπολίτευσης υποδέχτηκε, λίγο μετά τις 13.00, ο δήμαρχος Μαντουδίου Λίμνης Αγίας Άννας Γιώργος Τσαπουρνιώτης.
Όπως αναφέρεται, μεταβαίνει στις πληγείσες από την πυρκαγιά περιοχές.
![Αλέξης Τσίπρας Εύβοια](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2021-08/tsipras-euviaa_0.jpeg?itok=1VPoMSmn)
Επίσης, τον πρόεδρο του ΣΥΡΙΖΑ συνοδεύει και ο βουλευτής Ευβοίας του ΣΥΡΙΖΑ Προοδευτική Συμμαχία και αναπληρωτής τομεάρχης Εσωτερικών, υπεύθυνος Αυτοδιοίκησης, Μίλτος Χατζηγιαννάκης.
![Αλέξης Τσίπρας Εύβοια](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2021-08/tsipras-euvia-.jpeg?itok=Pbq8mbET)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο