Τις προκρίσεις του Στέφανου Τσιτσιπά και της Μαρίας Σάκκαρη στον επόμενο γύρο του Ολυμπιακού τουρνουά παρακολούθησαν ο Κυριάκος Μητσοτάκης και η σύζυγός του, Μαρέβα.
Το πρωθυπουργικό ζεύγος βρέθηκε στις κερκίδες και είδε τις προσπάθειες των Ελλήνων αθλητών του τένις. Μάλιστα, η Μαρέβα Γκραμπόφσκι-Μητσοτάκη κρατούσε στα χέρια της την ελληνική σημαία.
Φωτογραφίες: Στα Κυριάκος και Μαρέβα Μητσοτάκη στα courts των Ολυμπιακών Αγώνων 2024
Η Μαρία Σάκκαρη πέρασε εύκολα την Ντάνκα Κόλινιτς επικρατώντας με 2-0 σετ και πλέον θα αντιμετωπίσει την Κινέζα Γιου στον 2ο γύρο. Ο Στέφανος Τσιτσιπάς κέρδισε τον Ζιζού Μπεργκς και προκρίθηκε στον επόμενο γύρο, όπου θα αντιμετωπίσει έναν εκ των Ντάνιελ Έβανς.
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2024-07/mitsotakis-mareba-mitsotaki-tenis.jpg?itok=631MK9lK)
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2024-07/mareva-kyriakos-mitsotakis.jpg?itok=zCIHp9YT)
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2024-07/mitsotakis-tenis.jpg?itok=uJAclBmL)
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2024-07/mareva-kyriakos-mitsotakis-sakkari.jpg?itok=sgHqDdS9)
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2024-07/sakkari-olympiakoi.jpg?itok=473Kle2A)
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2024-07/tsitsipas-olympiakoi.jpg?itok=_vig3ky0)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο