Ο Μπέιλ έδωσε τη νίκη στην Τότεναμ με δύο καταπληκτικά φάουλ [βίντεο] - iefimerida.gr

Ο Μπέιλ έδωσε τη νίκη στην Τότεναμ με δύο καταπληκτικά φάουλ [βίντεο]

Η Τότεναμ νίκησε 2-1 τη Λιόν στο πρώτο παιχνίδι τους για τους «32» του Europa League με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Γκάρεθ Μπέιλ.

Ο Ουαλός μέσος, ο οποίος βρίσκεται σε καταπληκτική φόρμα και σκοράρει συνέχεια στα τελευταία παιχνίδια των «πετεινών», άνοιξε το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ από τα 35 μέτρα.

Η απάντηση της Λιόν ήρθε με εντυπωσιακό τρόπο στο 55' με το τρομερό σουτ του αριστερού μπακ Σάμουελ Ουμτίτι, όμως ο Μπέιλ ξαναχτύπησε με νέο θεαματικό φάουλ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.