Κατέρρευσε στην Ισπανία ο Ολυμπιακός – Ηττα με 3-0 από τη Λεβάντε - iefimerida.gr

Κατέρρευσε στην Ισπανία ο Ολυμπιακός – Ηττα με 3-0 από τη Λεβάντε

Αρκετά προβλήματα αντιμετώπισε ο Ολυμπιακός στον πρώτο αγώνα της φάσης των «32» του Europa League κόντρα στη Λεβάντε, με αποτέλεσμα να ηττηθεί με 3-0.

Η άμυνα των «ερυθρολεύκων» δεν... μπήκε ποτέ στο ματς και η δουλειά των επιθετικών της Λεβάντε ήταν εύκολη υπόθεση, μετά και την αποβολή του Αμπντούν στο 29ο λεπτό.

Ωστόσο, οι «Πειραιώτες» έχουν έντονα παράπονα από το διαιτητή του αγώνα Μανουέλ Γκραφε για τα δύο πέναλτι που καταλόγισε, εκ των οποίων το ένα μετέτρεψε σε γκολ ο Μπαρκέρο στο 40ο λεπτό.

Νωρίτερα, ο Ρίος είχε ανοίξει το σκορ στο 10', ενώ το τελικό αποτέλεσμα έγραψε ο Μάρτινς στο 56ο λεπτό.