Μπορεί να μην του κάνει καλά-καλά η φανέλα της ομάδας, αλλά αυτό δεν τον δυσκόλεψε από το να πετύχει ένα εντυπωσιακό τρίποντο, το οποίο της χάρισε μια πολύτιμη νίκη.
Ο λόγος για τον νεαρό Ματ Ντιμέμπερ που φοιτεί σε σχολείο του Μέριλαντ και αγωνίζεται και στην σχολική ομάδα μπάσκετ, αν και έχει κάποια παραπανίσια κιλάκια.
Αυτό που του χάρισε κάποια λεπτά δημοσιότητας ήταν το κατόρθωμά του στον τελευταίο αγώνα του σχολείου του, με την ομάδα του να βρίσκεται πίσω στο σκορ και το παιχνίδι να θέλει λίγα δευτερόλεπτα για να λήξει.
Αν και πήρε τη μπάλα περίπου στα 10 μέτρα από το αντίπαλο καλάθι, κατάφερε χωρίς να στρέψει το κεφάλι του προς τη στεφάνη να πετύχει το τρίποντο που χάρισε τη νίκη στην ομάδα του.
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο