Οταν ο μηχανοδηγός του προαστιακού στην Πάτρα είδε να έχουν μπλοκάρει οι ράγες από πλάκες πεζοδρομίου δεν μπορούσε να φανταστεί αυτό που θα ακολουθούσε. Αγνωστοι ξεκίνησαν μια ανελέητη επίθεση με πέτρες στο τρένο, με αποτέλεσμα να τραυματιστούν δύο επιβάτες.
Σύμφωνα με το thebest.gr όλα έγινα το βράδυ του Σαββάτου. Το δρομολόγιο ξεκίνησε από τον Άγιο Ανδρέα, με προορισμό το Ρίο. Άγνωστοι είχαν τοποθετήσει πλάκες πεζοδρομίου πάνω στις ράγες, πριν το σταθμό, μεταξύ Ερμού και Αγίου Νικολάου. Ο μηχανοδηγός σταμάτησε και κατέβηκε για να τις απομακρύνει και οι άγνωστοι επιτέθηκαν με πέτρες κατά της αμαξοστοιχίας.
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο