Η Σχολή Καλών Τεχνών υπήρξε πάντοτε χώρος ελεύθερης διακίνησης ιδεών και δημιουργίας κοινωφελών προτάσεων. Εδώ και τρία χρόνια ενισχύει το ρόλο της αυτό με ένα δυναμικό φεστιβάλ, το B-Fest. Το φεστιβάλ που πραγματοποιείται στο χώρο της σχολής, περιλαμβάνει μεγάλη ποικιλία δράσεων και εκδηλώσεων: από ομιλίες και εκθέσεις μέχρι συναυλίες, θεατρικές παραστάσεις και προβολές. Το αναλυτικό πρόγραμμα θα το βρεις στο παρακάτω σύνδεσμο:
![Β- Fest: Η Καλών Τεχνών Αντεπιτίθεται | iefimerida.gr 0](http://4.bp.blogspot.com/-ZHBHgE0lBGo/TdpTFDAd7WI/AAAAAAAABkw/qZ_Wa8uAZ5M/s320/B-FEST-2011.jpg)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο