Απίστευτα γκολ σε αγώνα γυναικών [βίντεο] - iefimerida.gr

Απίστευτα γκολ σε αγώνα γυναικών [βίντεο]

Δύο απίθανα γκολ σημειώθηκαν στον αγώνα της Βραζιλίας με την Ιταλία στο πλαίσιο του Παγκοσμίου Κυπέλλου γυναικών κάτω των 20 ετών που διεξάγεται στην Ιαπωνία.

Οι Ιταλίδες άνοιξαν το σκορ με την καταπληκτική εκτέλεση φάουλ της Ελενα Λινάρι από τα 30 μέτρα, ενώ οι Βραζιλιάνες ισοφάρισαν στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων από την εξαιρετική ατομική ενέργεια της Αμάντα, η οποία αφού πέρασε μία αντίπαλός της, «κρέμασε» την τερματοφύλακα της Ιταλίας με εκπληκτική λόμπα.

Δείτε το γκολ της Ιταλίας μετά το 0:14 του βίντεο και την απάντηση από την Βραζιλία μετά το 1:46.