Αμυντικός σε ρόλο τερματοφύλακα έπιασε πέναλτι στις καθυστερήσεις [βίντεο] - iefimerida.gr

Αμυντικός σε ρόλο τερματοφύλακα έπιασε πέναλτι στις καθυστερήσεις [βίντεο]

Εναν απρόσμενο ήρωα στο πρόσωπο του Ιβαν Λόβριτς βρήκε η Χόνβεντ στον αγώνα με την Βιντεόντον για το πρωτάθλημα της Ουγγαρίας, μια και ο 27χρονος αμυντικός απέκρουσε πέναλτι στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Χόνβεντ βρισκόταν μπροστά στο σκορ με 1-0, όμως στις καθυστερήσεις ο τερματοφύλακάς της ανέτρεψε τον πρώην επιθετικό του Παναθηναϊκού και του ΠΑΟΚ Σάντορ Τόργκελε μέσα στην περιοχή και αποβλήθηκε. Οι φιλοξενούμενοι είχαν πραγματοποιήσει και τις τρεις αλλαγές και την θέση κάτω από τα δοκάρια πήρε ο Λόβριτς, ο οποίος απέκρουσε με εντυπωσιακό τρόπο την μπάλα στο χτύπημα του Νεμάνια Νίκολιτς στη δεξιά γωνία και κράτησε τους τρεις βαθμούς της νίκης για την ομάδα του.