Συγγνώμη, κύριοι επιστήμονες, αλλά μερικές φορές έρχεστε δεύτεροι: κάποια πράγματα είναι αυτονόητα, και για να καταλήξετε στο παρακάτω συμπέρασμα σπαταλήσατε πολύτιμο χρόνο που μπορούσατε να είχατε διαθέσει αλλού. Μετά από έρευνες, η Dr. Laura Berman δημοσίευσε σε επιστημονικό περιοδικό ψυχολογίας το συμπέρασμα ότι οι άντρες λένε πιο γρήγορα το "σ' αγαπώ" σε σχέση με τις γυναίκες, και συγκεκριμένα 6 ολόκληρες εβδομάδες νωρίτερα. Επιπλέον, οι γυναίκες, αντίθετα με τους άντρες, ξεστομίζουν τα μεγαλόπνοα λόγια αφού έχει προηγηθεί σεξ. Και η έρευνα συνεχίζει, παραθέτοντας το συμπέρασμα ότι οι άντρες χρησιμοποιούν το "σ' αγαπώ" ακόμα και αρκετά πρόωρα, προκειμένου να πείσουν τη σύντροφό τους να κάνουν σεξ. Σώωωωπα.Χρύσα Οικονομοπούλου
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο