Το Θέατρο Τέχνης ανήμερα της 25ης Μαρτίου στη σκηνή της Φρυνίχου θα παρουσιαστεί την εκδήλωση «Ο ηθοποιός-κινηματογραφικός σκηνοθέτης Ρένος Χαραλαμπίδης συναντά τον Μακρυγιάννη».
Συγκεκριμένα, ο Ρένος Χαραλαμπίδης θα διαβάσει αποσπάσματα από τα «Απομνημονεύματα» του Μακρυγιάννη, εξερευνώντας το ζήτημα της πολιορκίας της Ακρόπολης και θέτοντας του το ερώτημα «θα με έπαιρνες μαζί σου στην μάχη;».
Η παράσταση θα ξεκινήσει στις 17:30 και η είσοδος είναι ελεύθερη.
Διάρκεια εκδήλωσης 1 ώρα και 20 λεπτά.
Η εκδήλωση πραγματοποιείται με τη στήριξη της «Αθήνα - Παγκόσμια Πρωτεύουσα Βιβλίου».
![Ο Ρένος Χαραλαμπίδης συνομιλεί με τον στρατηγό Μακρυγιάννη στο θέατρο Τέχνης](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/theatro_tehnis.jpg?itok=VSvE-bUT)
Θεατρο Τέχνης, (Φρυνίχου 14, Πλάκα)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο