Παγωμένο ήταν το πρωινό της Κυριακής, καθώς σημειώθηκε παγετός, κυρίως στα βόρεια, αλλά και τα κεντρικά ηπειρωτικά τμήματα.
Σε αρκετές περιοχές, η θερμοκρασία έπεσε κάτω από το μηδέν και στη Βλάστη Κοζάνης έφτασε στους -6,2 βαθμούς Κελσίου. Το θερμόμετρο «έδειξε» -5 βαθμούς Κελσίου στο Μαυρολιθάρι Φωκίδας, -4,9 στα Γρεβενά και -4,8 βαθμούς Κελσίου στην Κοιλάδα Κοζάνης, σύμφωνα με τις χαμηλότερες ελάχιστες θερμοκρασίες- πλην των χιονοδρομικών κέντρων- που κατέγραψε το δίκτυο αυτόματων μετεωρολογικών σταθμών του Εθνικού Αστεροσκοπείου Αθηνών.
![Οι χαμηλότερες θερμοκρασίες που κατέγραψε το δίκτυο αυτόματων μετεωρολογικών σταθμών του Εθνικού Αστεροσκοπείου Αθηνών](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/thermokrasia.10.2.jpg?itok=x3GFRrrc)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο