Με ένα περιστατικό μικρής έντασης ολοκληρώθηκε η πορεία που πραγματοποίησαν, σήμερα, Πέμπτη, μαθητές στη Θεσσαλονίκη που αντιδρούν στη Συμφωνία των Πρεσπών.
Οπως κατέγραψε ο φακός του seleo, οι μαθητές βανδάλισαν ένα αυτοκίνητο που έφερε πινακίδες της πΓΔΜ και ήταν σταθμευμένο σε πάρκινγκ επί της Βενιζέλου.
![Ξηλωμένη η πίσω πινακίδα / Φωτογραφία: seleo](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/2pinakides_iefimerida.jpg?itok=SdNv8D47)
Συγκεκριμένα, ξήλωσαν τις πινακίδες του ΙΧ και το «έλουσαν» με αυγά.
![Αυγά στο παρμπρίζ και ξηλωμένη πινακίδα / Φωτογραφία: seleo](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/3pinakides_iefimerida.jpg?itok=C6eyoyYq)
Οι μαθητές στη συνέχεια κινήθηκαν, μέσω της λεωφόρου Νίκης προς το άγαλμα του Μ. Αλεξάνδρου.
![Φωτογραφία: InTime News](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/359048_iefimerida.jpg?itok=vmtVXPEf)
![Φωτογραφία: InTime News](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/359050_iefimerida.jpg?itok=eCiFDd1i)
![Φωτογραφία: InTime News](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/359052_iefimerida.jpg?itok=EEmCuaxF)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο