NBA: Εξαιρετική εμφάνιση Αντετοκούνμπο και νίκη των Μπακς [βίντεο] - iefimerida.gr

NBA: Εξαιρετική εμφάνιση Αντετοκούνμπο και νίκη των Μπακς [βίντεο]

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο

Επέστρεψαν στις νίκες οι Μιλγουόκι Μπακς με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο σε ακόμη μια πολύ καλή βραδιά.

Πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό 115-105 οι Μπακς επικράτησαν των Πίστονς μέσα στο Ντιτρόιτ και επέστρεψαν στις νίκες, κάνοντας το 13-0 στην κανονική περίοδο από ήττα (όπως ήταν αυτή στην Οκλαχόμα). Τα «ελάφια» που δεν είχαν τον τραυματία Μάλκολμ Μπρόγκντον κατάφεραν να πάρουν από την αρχή του αγώνα το προβάδισμα, αν και ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έμεινε πάλι σε ρηχά νερά στο πρώτο δωδεκάλεπτο (με 3 πόντους) και στη συνέχεια να παίρνει μπροστά.

Ο Eλληνας σούπερ σταρ κατάφερε να κάνει double-double με 21 πόντους (8/16 σουτ και 4/5 βολές), μάζεψε 8 ριμπάουντ, μοίρασε 11 ασίστ, ενώ είχε 3 κλεψίματα και 2 κοψίματα σε 35 λεπτά συμμετοχής. Τον Αντετοκούνμπο ακολούθησαν οι Μπλέντσο με 20, Κόνιγκτον με 18 και Μίντλετον με 15 πόντους.