Στην Κρήτη και πιο συγκεκριμένα στα Χανιά πέρασε η «σκυτάλη» των μαθητικών κινητοποιήσεων ενάντια στη Συμφωνία των Πρεσπών.
Σύμφωνα με το zarpanews, η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Χανίων επιβεβαίωσε ότι τελούν υπό κατάληψη το ΕΠΑΛ Βρυσσών, το 1ο ΕΠΑΛ Χανίων καθώς και το Γυμνάσιο και Λύκειο των Σφακίων.
![Καταλήψεις για τη Μακεδονία και σε σχολεία της Κρήτης [εικόνες] | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/2019-01/hania-katalipsi.jpg?itok=S3z03b9d)
Οι μαθητές, όπως φαίνεται στις σχετικές εικόνες, έχουν αναρτήσει πανό διαμαρτυρίας και σημαίες, ενώ έχουν γράψει συνθήματα με σπρέι στους τοίχους κατά της Συμφωνίας των Πρεσπών.
![Καταλήψεις για τη Μακεδονία και σε σχολεία της Κρήτης [εικόνες] | iefimerida.gr 1](/sites/default/files/styles/in_article/public/2019-01/katalipsi2-3.jpg?itok=ikJFUPKF)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο