«Η Μαρίτσα Μαυροπούλου, η μία από τις τρεις γιαγιάδες της Λέσβου που άνοιξαν την αγκαλιά τους στα προσφυγόπουλα που έφταναν στο νησί, έφυγε από κοντά μας».
Αυτό αναφέρει ο πρωθυπουργός, Αλέξης Τσίπρας, στον προσωπικό λογαριασμό του στο twitter και συνεχίζει,
«Η γιαγιά Μαρίτσα θα αποτελεί πάντοτε σύμβολο αλληλεγγύης και αγάπης. Συλλυπητήρια στην οικογένειά της και τους οικείους της» καταλήγει ο πρωθυπουργός.
![Ο Τσίπρας αποχαιρετά τη γιαγιά Μαρίτσα -To σύμβολο της Λέσβου | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/primeminister.png?itok=Zv2rnzKS)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο