Σοβαρά προβλήματα έφερε στην Εύβοια, η επέλαση της κακοκαιρίας «Τηλέμαχος».
Οι οδηγοί των εκχιονιστικών μηχανημάτων πάλευαν κατά τη διάρκεια όλης της νύχτας, ώστε να κρατηθεί το κεντρικό οδικό δίκτυο του νομού ανοιχτό.
![Κακοκαιρία «Τηλέμαχος»: Χωριά αποκλεισμένα και χωρίς ρεύμα στην Εύβοια [εικόνες] | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/xionias1.jpg?itok=Oh4fsVIK)
Ο «Τηλέμαχος» άφησε πίσω του δεκάδες αποκλεισμένα χωριά με το χιόνι να ξεπερνά σε κάποια από αυτά το ένα μέτρο, ενώ σχεδόν όλος ο δήμος Λίμνης-Μαντουδίου-Αγ.Άννας χωρίς ηλεκτρικό ρεύμα.
Με πολλή δυσκολία οι οδηγοί των εκχιονιστικών μηχανημάτων έχουν καταφέρει να κρατήσουν το ένα ρεύμα της κεντρικής οδικής αρτηρίας Χαλκίδας-Αιδηψού ανοιχτό, αφού στο σημείο του Αγίου το χιόνι ξεπερνά το 1,5 μέτρο.
Σημειώνεται ότι κλειστά θα παραμείνουν σήμερα και όλα τα σχολεία του δήμου Χαλκίδας.
![Κακοκαιρία «Τηλέμαχος»: Χωριά αποκλεισμένα και χωρίς ρεύμα στην Εύβοια [εικόνες] | iefimerida.gr 1](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/xionias3.jpg?itok=qomKkzKo)
![Κακοκαιρία «Τηλέμαχος»: Χωριά αποκλεισμένα και χωρίς ρεύμα στην Εύβοια [εικόνες] | iefimerida.gr 2](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/xionias2.jpg?itok=ZlYOB0SJ)
εικόνες: tvstar
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο