Στη Σαμοθράκη ταξίδεψε ο Αλέξης Τσίπρας, για τον εορτασμό των Θεοφανείων, όπου παρακολούθησε τον καθαγιασμό των υδάτων στο λιμάνι της Καμαριώτισσας.
Ο πρωθυπουργός συνεχάρη τους τέσσερις άνδρες που έπεσαν για τον σταυρό, τον οποίο ασπάστηκε, ενώ δεν παρέλειψε να κάνει ένα χιουμοριστικό σχόλιο, λόγω καιρού. «Εσύ πρέπει να κρύωσες πολύ έτσι; Τι θερμοκρασία έχει τώρα», είπε χαμογελώντας ο κ. Τσίπρας, απευθυνόμενος στον έναν από τους τέσσερις που επέλεξε να πέσει στο νερό δίχως ολόσωμη στολή.
Μαζί με τον πρωθυπουργό στη Σαμοθράκη βρίσκονται ο αναπληρωτής υπουργός Εθνικής Αμυνας, Πάνος Ρήγας και ο αναπληρωτής υπουργός Ναυτιλίας, Νεκτάριος Σαντορινιός.
Στη συνέχεια, ο κ. Τσίπρας θα ανακηρυχθεί επίτιμος δημότης Σαμοθράκης.
![Οι τολμηροί έπεσαν για τον σταυρό](/sites/default/files/styles/in_article/public/2019-01/tsipras.6.1.2.jpg?itok=oVlcaZPE)
![Ο πρωθυπουργός συνεχάρη τους άνδρες που έπεσαν για τον σταυρό](/sites/default/files/styles/in_article/public/2019-01/tsipras.6.1.1.jpg?itok=HNKNPzOD)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο