Επεισόδια σημειώθηκαν, λίγο μετά τις 16:30, έξω από το κλειστό της Νέας Σμύρνης, όταν περίπου σαράντα άτομα προσπάθησαν να μπουν, χωρίς εισιτήριο στο γήπεδο, για να παρακολουθήσουν τον αγώνα μπάσκετ Πανιώνιος - Κολοσσός Ρόδου.
Οι αστυνομικές δυνάμεις δεν τους επέτρεψαν την είσοδο και τότε, σύμφωνα με την αστυνομία, τα άτομα αυτά άρχισαν να πετούν πέτρες και διάφορα άλλα αντικείμενα.
![Περίπου 40 άτομα επιχείρησαν να μπουν χωρίς εισιτήρια](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/panionios2_0.jpg?itok=N_8O5qgp)
![Πέταξαν πέτρες και άλλα αντικείμενα](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/panionios3_0.jpg?itok=MHQNMuDb)
Ένας αστυνομικός τραυματίστηκε από πέτρα που τον χτύπησε στο πρόσωπο και διακομίστηκε στο 401 Γενικό Στρατιωτικό Νοσοκομείο Αθηνών, ενώ προσήχθη ένα άτομο.
Φωτογραφίες: Eurokinissi/ Μάρκος Χουζούρης
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο