Με δεκάδες χιλιάδες λαμπιόνια στολίστηκε σήμερα το Κέντρο Πολιτισμού – Ιδρυμα «Σταύρος Νιάρχος».
Συγκεκριμένα το ΚΠΙΣΝ φόρεσε τα γιορτινά του σε μία μεγάλη ανοιχτή γιορτή με οικοδεσπότη τον σκηνοθέτη και ηθοποιό Γιώργο Νανούρη, ο οποίος και σήμανε την έναρξη των χριστουγεννιάτικων εκδηλώσεων.
![Με δεκάδες χιλιάδες λαμπιόνια στολίστηκε σήμερα το Κέντρο Πολιτισμού – Ιδρυμα «Σταύρος Νιάρχος».](/sites/default/files/styles/in_article/public/2018-12/4639641_iefimerida.jpg?itok=CEXIQuqz)
Παρά το κρύο, μικροί μεγάλοι συγκεντρώθηκαν στο κανάλι του Κέντρου Πολιτισμού έβγαλαν φωτογραφίες και παρακολούθησαν αυτό το πρωτότυπο φεστιβάλ φωτός.
![Tο ΚΠΙΣΝ φόρεσε τα γιορτινά του σε μία μεγάλη ανοιχτή γιορτή με οικοδεσπότη τον σκηνοθέτη και ηθοποιό Γιώργο Νανούρη.](/sites/default/files/styles/in_article/public/2018-12/4639635_iefimerida.jpg?itok=VWpl6Z6U)
Μάλιστα το πάρκο μεταμορφώθηκε σε ένα μαγικό χειμωνιάτικο τοπίο, ενώ πρωταγωνιστής ήταν το παγοδρόμιο, το οποίο επέστρεψε στο κανάλι περιμένοντας μικρούς και μεγάλους για δωρεάν φιγούρες στον πάγο.
![O ηθοποιός μάλιστα σήμανε την έναρξη των χριστουγεννιάτικων εκδηλώσεων.](/sites/default/files/styles/in_article/public/2018-12/4639629_iefimerida.jpg?itok=dJGIvOxM)
Εντυπωσιακά είναι και τα τρία πανύψηλα έλατα που στήθηκαν στην Αγορά, έτοιμα να δεχτούν τις εορταστικές εκδηλώσεις που θα διαρκέσουν μέχρι τις αρχές του νέου χρόνου.
![Παρά το κρύο, μικροί μεγάλοι συγκεντρώθηκαν στο κανάλι του Κέντρου Πολιτισμού έβγαλαν φωτογραφίες και...](/sites/default/files/styles/in_article/public/2018-12/4639626_iefimerida.jpg?itok=1QA9WDed)
![παρακολούθησαν αυτό το πρωτότυπο φεστιβάλ φωτός.](/sites/default/files/styles/in_article/public/2018-12/4639633_iefimerida.jpg?itok=tgOq_py4)
![Το πάρκο μεταμορφώθηκε σε ένα μαγικό χειμωνιάτικο τοπίο.](/sites/default/files/styles/in_article/public/2018-12/4639666_iefimerida.jpg?itok=95HsVv8a)
![Πρωταγωνιστής ήταν το παγοδρόμιο, το οποίο επέστρεψε στο κανάλι περιμένοντας μικρούς και μεγάλους για δωρεάν φιγούρες στον πάγο.](/sites/default/files/styles/in_article/public/2018-12/4639656_iefimerida.jpg?itok=Ga-T89Wg)
![Εντυπωσιακά είναι και τα τρία πανύψηλα έλατα που στήθηκαν στην Αγορά, έτοιμα να δεχτούν τις εορταστικές εκδηλώσεις που θα διαρκέσουν μέχρι τις αρχές του νέου χρόνου.](/sites/default/files/styles/in_article/public/2018-12/4639647_iefimerida.jpg?itok=3oixVOhq)
Φωτογραφίες: Εurokinissi