Με τον επικαιροποιημένο τίτλο «Τα φάγαμε όλοι μαζί...και συνεχίζουμε να τα τρώμε» παρουσιάζεται την Παρασκευή 30 Νοεμβρίου το βιβλίο του Θεόδωρου Πάγκαλου.
Το βιβλίο που κυκλοφορεί από τις εκδόσεις ΚΕΡΚΥΡΑ-economia Publishing περιλαμβάνει τη φράση «Τα φάγαμε όλοι μαζί», που δήλωσε ο Θεόδωρος Πάγκαλος στη Βουλή, σε τοποθέτησή του κατά τη διάρκεια συνεδρίασης της Διαρκούς Επιτροπής Δημόσιας Διοίκησης, Δημόσιας Τάξης και Δικαιοσύνης στις 21 Σεπτεμβρίου 2010 και περιγράφει: «το πόσα, πότε, πώς και ποιοι «τα φάγανε» και πώς κατανέμεται η ευθύνη από πάνω προς τα κάτω».
Για το βιβλίο θα μιλήσουν οι Στέφανος Μάνος, πρώην υπουργός Οικονομίας & Οικονομικών, Μιχάλης Μπλέτσας, Διευθυντής Πληροφορικής στο Media Lab του ΜΙΤ, Αλέκος Παπαδόπουλος, πρώην υπουργός Οικονομικών, Πάνος Τσακλόγλου, Καθηγητής στο Τμήμα Διεθνών και Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών και o συγγραφέας του βιβλίου Θεόδωρος Πάγκαλος.
![O Πάγκαλος παρουσιάζει το βιβλίο του: «Τα φάγαμε όλοι μαζί και συνεχίζουμε να τα τρώμε» | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/biblio_8.jpg?itok=Bu3o_Yi2)