Στη νέα Μαίρη Ποπινς της Disney η Εμιλη Μπλαντ (The Girl on the Train, Into the Woods) είναι η τέλεια νταντά με τις μοναδικές μαγικές ικανότητες, η οποία μπορεί να μεταμορφώσει μια βαρετή δουλειά σε μια αξέχαστη, φανταστική περιπέτεια.
Στο ολοκαίνουριο σίκουελ, γεμάτο φρεσκάδα αλλά και πιστό στο πνεύμα της πρώτης ταινίας, η Μαίρη Πόπινς επιστρέφει για να βοηθήσει τη νέα γενιά της οικογένειας Banks να ξαναβρεί τη χαρά και την αδιαμφισβήτητη μαγεία της ζωής μετά από μια απώλεια.
Η αινιγματική νταντά καταφτάνει παρέα με το φίλο της τον Jack (Lin-Manuel Miranda της Vaiana), έναν αισιόδοξο φανοκόρο που φέρνει φως -και ζωή- στους δρόμους του Λονδίνου.
![Στη νέα Μαίρη Ποπινς της Disney η Εμιλη Μπλαντ](/sites/default/files/styles/in_article/public/2018-11/thumbnail_mpopr_010g_g_gre-gr_70x100_1.jpg?itok=hTw47Hua)
Υπέροχοι στους ρόλους τους η Μέριλ Στρπ και ο Κόλιν Φερθ.
![Μπαίνει στο αυστηρό σπίτι του κ. Μπανκς (Κόλιν Φερθ)](/sites/default/files/styles/in_article/public/2018-11/thumbnail_mpopr_010g_g_gre-gr_70x100_4.jpg?itok=RbTQC6QQ)
Δείτε το τρέιλερ της ταινίας
![Μεριλ Στριπ](/sites/default/files/styles/in_article/public/2018-11/thumbnail_mpopr_010g_g_gre-gr_70x100_6.jpg?itok=Z-nUN-lv)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο