Νίκη-ανατροπή για τους Μπακς, με double-double από τον Γιάννη Αντετοκούνμπο [βίντεο] - iefimerida.gr

Φωτογραφία: ΑΠΕ

Εκπληκτικός ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, έφτασε σε double double, οδηγώντας τους Μπακς σε μεγάλη ανατροπή και νίκη με 104-98 επί των Νάγκετς, στο Μιλγουόκι.

Οι Μπακς ήταν πίσω στο σκορ με 17 πόντους στη δεύτερη περίοδο αλλά και με 10 πόντους στο ημίχρονο, αλλά κατάφεραν να πανηγυρίσουν την 12η νίκη τους σε 16 παιχνίδια. Μάλιστα για πρώτη φορά από την σεζόν 2009/10, η ομάδα του Μιλγουόκι, κατάφερε να νικήσει και στα δύο ματς τους Νάγκετς.

Ο Έλληνας σούπερ σταρ πέτυχε 29 πόντους (3/6 βολές, 13/19 δίποντα, 0/6 τρίποντα), μάζεψε 12 ριμπάουντ, μοίρασε 6 ασίστ, είχε 2 κλεψίματα και 4 λάθη σε 39 λεπτά συμμετοχής. Από κοντά και ο Έρικ Μπλέντσο, που σημείωσε 23 πόντους.

Από την ομάδα του Ντένβερ, ξεχώρισαν Γιόκιτς και Μάρεϊ με 20 και 17 πόντους αντίστοιχα.