Στην πορεία για την 45η επέτειο από την εξέγερση του Πολυτεχνείου συμμετείχε και ο Γιάνης Βαρουφάκης με το κίνημά του, ΜέΡΑ25.
Στην κορυφή της «πορείας» ήταν ο ίδιος ο πρώην υπουργός Οικονομικών, έχοντας στο πλευρό του τη σύζυγό του, Δανάη Στράτου.
Όπως μπορείτε να διαπιστώστε, πάντως, από τις φωτογραφίες, η συμμετοχή στο «μπλοκ» του ΜέΡΑ25 δεν θα μπορούσε να χαρακτηριστεί και μαζική. Για την ακρίβεια, ήταν δεν ήταν 25 άτομα αυτά που συμμετείχαν.
Όσο για το πανό «Τότε ήταν τα τανκς, τώρα είναι τα funds», τα σχόλια που ακούστηκαν ήταν το λιγότερο ειρωνικά.
![ΜέΡΑ 25: Ονομα και... πράγμα στην πορεία για το Πολυτεχνείο το κίνημα του Βαρουφάκη [εικόνες] | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/mera25-polytexneio1.jpg?itok=Apc7jfDn)
![ΜέΡΑ 25: Ονομα και... πράγμα στην πορεία για το Πολυτεχνείο το κίνημα του Βαρουφάκη [εικόνες] | iefimerida.gr 1](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/mera25-polytexneio2.jpg?itok=KAesW7sI)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο