Το Rotten Race διεξήχθη για τέταρτη συνεχόμενη χρονιά την Κυριακή στη Βαρυμπόμπη και προσέφερε γέλιο και θέαμα.
Mε την οργανωτική υπογραφή των Real Intellectuals, o αγώνας ονομάζεται «rotten, δηλαδή «σάπιος», λόγω των αστείων και ευφάνταστων αμφιέσεων των μοτοσυκλετιστών.
![Rotten Race στη Βαρυμπόμπη: Οταν οι μοτοσικλέτες συναντούν τις αστείες αμφιέσεις [εικόνες] | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/325816.jpg?itok=E4O20YLD)
Έτσι λοιπόν, είδαμε τον Άγιο Βασίλη να ανταγωνίζεται μία... μάγισσα, καθώς και μπαλαρίνες, σκελετούς και τύπους με μεγάλες μύτες.
![Rotten Race στη Βαρυμπόμπη: Οταν οι μοτοσικλέτες συναντούν τις αστείες αμφιέσεις [εικόνες] | iefimerida.gr 1](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/325829.jpg?itok=gRFLaiJd)
Δεν έλειψαν και οι κονταρομαχίες με μηχανές σαν τις παλιές μάχες μεταξύ ιπποτών στη χωμάτινη πίστα του κτήματος Polo Club και Vagoni Cafe στη Βαρυμπόμπη.
![Κονταρομαχίες μηχανών](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/325820.jpg?itok=EeWMokgQ)
Τις εντυπωσιακές φιγούρες και τις ξεκαρδιστικές στολές των οδηγών συνόδεψαν ζωντανή μουσική, έκθεση με εκλεκτές δημιουργίες και φυσικά πολύ φαγητό και ποτό.
![Το κοινό εντυπωσιάστηκε και διασκέδασε με το θέαμα](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/325821.jpg?itok=5gg_gtaK)
Φωτογραφίες: INTIME NEWS - Γιάννης Λιάκος