Κέρδισε η Αρσεναλ, τραυματίστηκε ο Παπασταθόπουλος - iefimerida.gr

Κέρδισε η Αρσεναλ, τραυματίστηκε ο Παπασταθόπουλος

Φωτογραφία: AΡ

Τρία λεπτά ήταν αρκετά για την Αρσεναλ, προκειμένου να κάμψει την αντίσταση της Εβερτον και να επικρατήσει με 2-0 για την 6η αγωνιστική της Premier League.

Το αρνητικό για τους "κανονιέρηδες" ήταν ο τραυματισμός του Σωκράτη Παπασταθόπουλου, ο οποίος έγινε αναγκαστική αλλαγή στο 39'. Ο Λακαζέτ στο 56' άνοιξε το σκορ και τρία λεπτά αργότερα ο Ομπαμεγιάνγκ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Η Αρσεναλ μετα από τις δύο ήττες στις ισάριθμες πρώτες αγωνιστικές, στα ντέρμπι με Μάντσεστερ Σίτι και Τσέλσι, έχει κάνει ένα εντυπωσιακό σερί 4 διαδοχικών νικών, σε αντίθεση με τους «εφοπλιστές», που έχουν να «γευτούν» την χαρά της νίκης στα 4 τελευταία ματς με απολογισμό 2 ήττες και ισάριθμες ισοπαλίες.