Ο Τζέφρι Πάιατ δεν σταματά να ταξιδεύει ανά την Ελλάδα και με κάθε τρόπο να δείχνει το θαυμασμό του για τη φυσική της ομορφιά. Σήμερα βρίσκεται στην Πίνδο.
«Ναι η Ελλάδα έχει βουνά! Καταπληκτικό το Εθνικό πάρκο της Πίνδου. Εδώ, από τα 1650 μ. υψόμετρο» έγραψε κάτω από την ηλιόλουστη φωτογραφία που πόσταρε στον προσωπικό του λογαριασμό στο twitter.
![Μαγεία στην πλαγιά της Πίνδου](/sites/default/files/styles/in_article/public/2018-08/payatt_pindos.jpeg?itok=y8wbwLo5)
Ο Τζέφρι Πάιατ δεν σταματά τα ταξίδια.
Στην αρχή της εβδομάδας επισκέφτηκε hot spot στη Χίο όπυ βρέθηκε πλάι σε ΜΚΟ και πρόσφυγες, ενώ χθες ο Αμερικανός πρέσβης βρέθηκε στα Γιάννενα απ’οπου και ανέβασε το ηλιοβασίλεμα στη λίμνη.
«Ελλάδα, από Ανατολή σε Δύση, Χίος Εχθες, Γιάννενα σήμερα, υπέροχο ηλιοβασίλεμα» έγραψε κάτω από τη φωτογραφία του.
![Ηλιοβασίλεμα στα Γιάννενα](/sites/default/files/styles/in_article/public/2018-08/payattpindos_.jpeg?itok=r7tgA4H9)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο