Το φοβόντουσαν κι έγινε. Διαβάζουμε στην Page Six ότι η Εθνική Βραζιλίας φοβόταν ότι ο Μικ Τζάγκερ θα ήταν καταστροφή για αυτούς, στο ντεμπούτο τους στο Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου.
Κι αυτό, επειδή κάθε που ο Rolling Stone έρχεται στα παιγνίδια τους, η Σελεσάο υφίσταται ταπεινωτικές ήττες. Γι' αυτόν τον λόγο, τον λένε «γκαντέμη».
![Μουντιάλ 2018: Γκαντέμης ο Μικ Τζάγκερ για την Εθνική Βραζιλίας | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/mick-.png?itok=wgImN7v7)
Οι φόβοι επιβεβαιώθηκαν. Βεβαίως, δεν πρόκειται για «ταπεινωτική ήττα», αλλά ήταν ένα ταπεινωτικό αποτέλεσμα: η Βραζιλία υποχρεώθηκε, χθες, σε ισοπαλία 1-1 από την «υπερδύναμη» του παγκόσμιου ποδοσφαίρου Ελβετία.
![Μουντιάλ 2018: Γκαντέμης ο Μικ Τζάγκερ για την Εθνική Βραζιλίας | iefimerida.gr 1](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/mick_0.png?itok=5RVS9tWq)
Λέγεται ότι ο Μικ, που είναι σε ευρωπαϊκή τουρνέ, ήθελε να έχει κάποιες ημερομηνίες χωρίς υποχρεώσεις, για να δει λίγο από το Παγκόσμιο Κύπελλο. Η επόμενη συναυλία του είναι αύριο, στο Λονδίνο.
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο