Με έναν ιδιαίτερο τρόπο ψήφισε «ναι» στην πρόταση δυσπιστίας που κατέθεσε η ΝΔ εναντίον της κυβέρνησης ο Δημήτρης Καμμένος, βουλευτής των ΑΝΕΛ-κυβερνητικών εταίρων του ΣΥΡΙΖΑ.
Συγκεκριμένα, την ώρα που η προεδρεύουσα ανακοίνωσε το όνομά του προκειμένου να ψηφίσει, ο Δ. Καμμένος σηκώθηκε όρθιος, έκανε τον σταυρό του, έβαλε το δεξί του χέρι στην καρδιά και με υψωμένο το αριστερό του χέρι ψήφισε «ναι» στην πρόταση δυσπιστίας.
Η στάση του αυτή τον έφερε άμεσα εκτός Ανεξάρτητων Ελλήνων με απόφαση του αρχηγού του κόμματος Πάνου Καμμένου.
Δείτε τις εικόνες:
![Η στιγμή που ο Δ. Καμμένος ψηφίζει «ναι» στην πρόταση δυσπιστίας -Εκανε τον σταυρό του, έβαλε το χέρι στην καρδιά [εικόνες] | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/dkammenos5.jpg?itok=sacQdlvf)
![Η στιγμή που ο Δ. Καμμένος ψηφίζει «ναι» στην πρόταση δυσπιστίας -Εκανε τον σταυρό του, έβαλε το χέρι στην καρδιά [εικόνες] | iefimerida.gr 1](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/dkammenos4.jpg?itok=JLbTUKxb)
![Η στιγμή που ο Δ. Καμμένος ψηφίζει «ναι» στην πρόταση δυσπιστίας -Εκανε τον σταυρό του, έβαλε το χέρι στην καρδιά [εικόνες] | iefimerida.gr 2](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/dkammenos3.jpg?itok=fmCsvEeO)
![Η στιγμή που ο Δ. Καμμένος ψηφίζει «ναι» στην πρόταση δυσπιστίας -Εκανε τον σταυρό του, έβαλε το χέρι στην καρδιά [εικόνες] | iefimerida.gr 3](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/dkammenos2.jpg?itok=1MGqCmxr)
![Η στιγμή που ο Δ. Καμμένος ψηφίζει «ναι» στην πρόταση δυσπιστίας -Εκανε τον σταυρό του, έβαλε το χέρι στην καρδιά [εικόνες] | iefimerida.gr 4](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/dkammenos1.jpg?itok=LZm0qE-u)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο