Από 8 έως 22 Μαΐου 2018, πραγματοποιήθηκε στην ευρύτερη χερσαία και θαλάσσια περιοχή Μεγάρων – Ν. Περάμου Αττικής, συνεκπαίδευση προσωπικού της Ζ’ Μοίρας Αμφιβίων Καταδρομών, με προσωπικό ειδικών δυνάμεων του Γενικού Επιτελείου Εθνικής Φρουράς.
Η συνεκπαίδευση αφορούσε αντικείμενα αμφιβίων καταδρομικών επιχειρήσεων, αγώνα σε κατοικημένους τόπους και βολές μάχης ταχείας αντίδρασης καθώς και έρευνα / διάσωση φίλιου προσωπικού.
Δείτε τις εντυπωσιακές φωτογραφίες:
![Αμφίβιες καταδρομικές επιχειρήσεις από την Ζ’ Μοίρα ΜΑΚ και την Εθνική Φρουρά [εντυπωσιακές εικόνες] | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/2018-05/1_iefimerida_21.jpg?itok=4rLH9wYE)
![Αμφίβιες καταδρομικές επιχειρήσεις από την Ζ’ Μοίρα ΜΑΚ και την Εθνική Φρουρά [εντυπωσιακές εικόνες] | iefimerida.gr 1](/sites/default/files/styles/in_article/public/2018-05/2_iefimerida_19.jpg?itok=Su1cxH1u)
![Αμφίβιες καταδρομικές επιχειρήσεις από την Ζ’ Μοίρα ΜΑΚ και την Εθνική Φρουρά [εντυπωσιακές εικόνες] | iefimerida.gr 2](/sites/default/files/styles/in_article/public/2018-05/3_iefimerida_19.jpg?itok=iTs0tY4a)
![Αμφίβιες καταδρομικές επιχειρήσεις από την Ζ’ Μοίρα ΜΑΚ και την Εθνική Φρουρά [εντυπωσιακές εικόνες] | iefimerida.gr 3](/sites/default/files/styles/in_article/public/2018-05/41_iefimerida_0.jpg?itok=eP5zosdd)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο