Tο δεύτερο μετάλλιό της στο παγκόσμιο κύπελλο του Φορτ Μπένινγκ στις ΗΠΑ κατέκτησε η Άννα Κορακάκη.
Η Ελληνίδα Ολυμπιονίκης της σκοποβολής, μετά το χάλκινο μετάλλιο στα 25 μέτρα με αεροβόλο πιστόλι την Παρασκευή,στα 10 μέτρα με αεροβόλο πιστόλι,πήρε το χρυσό μετάλλιο.
![Χρυσό μετάλλιο στο Παγκόσμιο Κύπελλο για την Αννα Κορακάκη [εικόνες] | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/2018-05/korakaki1_2.jpg?itok=l2hkLzAw)
Η Κορακάκη επικράτησε με άνεση των αντιπάλων της, συγκεντρώνοντας 243,7 βαθμούς, έναντι 240,1 της Σέρβας Ζοράνα Αρούνοβιτς, που ήταν δεύτερη.
![Χρυσό μετάλλιο στο Παγκόσμιο Κύπελλο για την Αννα Κορακάκη [εικόνες] | iefimerida.gr 1](/sites/default/files/styles/in_article/public/2018-05/korakkaii2.jpg?itok=P3_BfaBz)
Προηγουμένως, η χρυσή ολυμπιονίκης είχε σημειώσει παγκόσμιο ρεκόρ με 587 – 21x (σε 600 βολές), αφού στα έξι σετ η βαθμολογία της ήταν 99, 98, 98, 99, 96, 97.
![Χρυσό μετάλλιο στο Παγκόσμιο Κύπελλο για την Αννα Κορακάκη [εικόνες] | iefimerida.gr 2](/sites/default/files/styles/in_article/public/2018-05/korakaki4.jpg?itok=rfN5CZfE)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο