Είναι και πλέον επίσημο!
Η διοργανώτρια αρχή του Basketball Champions League ανακοίνωσε το μεσημέρι της Μεγάλης Πέμπτης ότι το φετινό Final 4 θα διεξαχθεί στο κλειστό του ΟΑΚΑ στην Αθήνα, στις 4-6 Μαΐου.
Η κλήρωση θα πραγματοποιηθεί την επόμενη εβδομάδα για να μάθει η ΑΕΚ ποια εκ των Μονακό (Γαλλία), Λούντβιγκσμπουργκ (Γερμανία) και Μούρθια (Ισπανία) θα αντιμετωπίσει στον ημιτελικό η Ενωση. Βέβαια, είναι ξεκάθαρο πως η ΑΕΚ γίνεται απόλυτο φαβορί με τη στήριξη του κόσμου της για να σηκώσει το ευρωπαϊκό τρόπαιο, 50 χρόνια μετά το έπος του 1968.
![Η ΑΕΚ στην έδρα της για το ευρωπαϊκό τρόπαιο -Ανακοινώθηκε επίσημα, στο ΟΑΚΑ το Final 4 | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/2018-04/dabdohxxuay1asi.jpg?itok=5VdwA0vF)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο