Tύχη βουνό είχαν περαστικοί σε κεντρικό δρόμο της Θεσσαλονίκης, το απόγευμα της Μεγάλης Τρίτης.
Αυτό γιατί συνέβη ένα ιδιαίτερα απρόσμενο συμβάν, αφού ξαφνικά ο φωτεινός σηματοδότης που υπήρχε στο σημείο... έπεσε.
Πρόκειται για το φανάρι που βρισκόταν στη συμβολή της Λεωφόρου Βασιλίσσης Όλγας με την οδό Μάρκου Μπότσαρη.
Αμεσα στο σημείο κλήθηκε και μετέβη η αστυνομία προκειμένου να επιληφθεί για την ασφάλεια των πολιτών, ενώ και συνεργείο σηματοδότησης έσπευσε για την αποκατάσταση της ζημιάς.
Δείτε εικόνες από το σημείο:
![Θεσσαλονίκη: Επεσε φανάρι σε κεντρικό δρόμο [εικόνες] | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/732affaddb44e298bdf62b3e012eb24f_xl_iefimerida.jpg?itok=SLOpzZuO)
![Θεσσαλονίκη: Επεσε φανάρι σε κεντρικό δρόμο [εικόνες] | iefimerida.gr 1](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/fanar-1_iefimerida.jpg?itok=fbZBk0Pf)
![Θεσσαλονίκη: Επεσε φανάρι σε κεντρικό δρόμο [εικόνες] | iefimerida.gr 2](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/fanar-2_iefimerida.jpg?itok=tYVSJmg5)
![Θεσσαλονίκη: Επεσε φανάρι σε κεντρικό δρόμο [εικόνες] | iefimerida.gr 3](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/fanar-3_iefimerida.jpg?itok=DrKgYeK1)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο