Ξεφεύγει στην κούρσα του τίτλου η «Γιουβε» - iefimerida.gr

Ξεφεύγει στην κούρσα του τίτλου η «Γιουβε»

Τεράστιο προβάδισμα στη μάχη του τίτλου έναντι της Νάπολι, απόκτησε η Γιουβέντους.

Η «βέκια σινιόρα» επικράτησε με 2-0 της Αταλάντα στο Τορίνο, στην εξ αναβολής αναμέτρηση της 26ης αγωνιστικής, η οποία δεν είχε πραγματοποιηθεί λόγω των κακών καιρικών συνθηκών που επικρατούσαν στη γειτονική χώρα.

Ο Ιγκουαΐν στο 29΄ άνοιξε το σκορ, για να «σφραγίσει» τη νίκη ο Ματουϊντί εννέα λεπτά πριν το φινάλε. Από το 79΄ οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10 παίκτες, λόγω της αποβολής του Μαντσίνι με δύο κίτρινες κάρτες μέσα σε ένα λεπτό!