Η πείνα άρχισε να έχει τις πρώτες επιπτώσεις στους παίκτες του ελληνικού Survivor στον Αγιο Δομίνικο.
Οι πρώτοι που επηρεάζονται με τα νεύρα να βγαίνουν οι Διάσημοι.
Ολα ξεκίνησαν χθες όταν η Μαρία Σαμαρίνου και η Κατερίνα Χαλικιά άνοιξαν μια παραπάνω καρύδα.
Η Ελένη Χατζίδου τις εντόπισε και θέλησε να επιβάλλει την τάξη. «Μωρό μου γιατί ανοίγεις και άλλη καρύδα; Ο Στέλιος είπε όχι γιατί είναι μαλακές αυτές. Δύο είναι αρκετές και εσύ με το χέρι σου φυσικά μην κάνεις τέτοια πράγματα!».
Η Χαλικιά είπε:«Έπρεπε να κόψουμε δύο αντί τρεις! Κάναμε αυτό το λάθος».
Η δε Ελένη Χατζίδου έτρεξε να το προλάβει στον Στέλιο Κρητικό με εκείνον να εξηγεί την κάμερα: «Όλοι μαζί τρώμε, όλοι μαζί πεινάμε! Ούτε ο μπαμπούλας είμαι, ούτε ο μπαμπάς είμαι εδώ κανενός. Για αυτό είπα και στην Μαρία ότι δεν υπάρχει λόγος να ζητάει συγγνώμη. Εγώ απλά θεωρώ ότι θα ήταν καλό όλοι μαζί να συζητάμε τις μερίδες του φαγητού».