Super League: Νίκη 3-1 με ανατροπή ο Πανιώνιος κόντρα στην Κέρκυρα - iefimerida.gr

Super League: Νίκη 3-1 με ανατροπή ο Πανιώνιος κόντρα στην Κέρκυρα

Φωτογραφία: Eurokinissi

Παρά το γεγονός ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ, ο Πανιώνιος επικράτησε της Κέρκυρας στη Νέα Σμύρνη και μπήκε με το δεξί στη νέα χρονιά.

Το σκορ άνοιξε για τους «Φαίκες» ο Επστάιν στο α' ημίχρονο, και συγκεκριμένα στο 43ο λεπτό, ωστόσο οι «κυανέρυθροι» μπήκαν δυνατά στο δεύτερο μέρος και με γκολ των Μασούρα, Λάμπρου και Γεωργίου πήρε τη νίκη με σκορ 3-1.

Μετά από αυτή τη νίκη ο Πανιώνιος παραμένει στην 5η θέση, με 25 βαθμούς, ενώ η Κέρκυρα έμεινε προτελευταία με 11 βαθμούς.