Με μια συγκινητική χειρονομία, ιδιοκτήτης ψητοπωλείου παραδίδει μαθήματα ανθρωπιάς.
Ο ιδιοκτήτης ψητοπωλείου στη Νέα Μάκρη κόλλησε έξω από το μαγαζί του μια συγκλονιστική ταμπέλα.
«Προς τα άτομα που ψάχνουν στα σκουπίδια. Είστε άνθρωποι και αξίζετε κάτι καλύτερο. Παρακαλώ μπείτε μέσα κατά τις ώρες εργασίας για να πάρετε ένα σουβλάκι και νερό. Δεν θα κάνουμε ερωτήσεις» γράφει η χειρόγραφη ανακοίνωση η οποία χρονολογείται αρκετές εβδομάδες, αλλά έγινε viral τις ημέρες των γιορτών.
![Μάθημα ανθρωπιάς: Ψητοπωλείο στη Ν. Μάκρη προσφέρει φαγητό στους άπορους [εικόνα] | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/2017-12/psitopoleio.jpg?itok=WQnjMutZ)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο