Φόρο τιμής στα θύματα του Πολυτεχνείου απέτισε και φέτος ο Μανώλης Γλέζος.
Ο Μανώλης Γλέζος δεν πτοήθηκε από την καταρρακτώδη βροχή και έδωσε το «παρών», με υψωμένη τη γροθιά.
Το ιστορικό στέλεχος της Αριστεράς συνοδευόταν από έναν νεαρό που κρατούσε ομπρέλα και κατευθύνθηκε προς τον το μνημείο, άφησε κόκκινα τριαντάφυλλα και σήκωσε τη γροθιά του.
![Με υψωμένη γροθιά στο Πολυτεχνείο ο Μανώλης Γλέζος [εικόνες] | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/glezos-polytexneio.jpg?itok=QmveBjsF)
![Με υψωμένη γροθιά στο Πολυτεχνείο ο Μανώλης Γλέζος [εικόνες] | iefimerida.gr 1](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/glezos-polytexneio1.jpg?itok=Xp6BfdsU)
![Με υψωμένη γροθιά στο Πολυτεχνείο ο Μανώλης Γλέζος [εικόνες] | iefimerida.gr 2](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/glezos-polytexneio2.jpg?itok=raL1MW5t)
![Με υψωμένη γροθιά στο Πολυτεχνείο ο Μανώλης Γλέζος [εικόνες] | iefimerida.gr 3](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/glezos-polytexneio3.jpg?itok=cGyoVnfK)
Φωτογραφίες: IntimeNews/ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΣΤΕΛΙΟΣ & EUROKINISSI / Λυδία Σιώρη
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο