Για τον λόγο που ψήφισε τη Μαντώ Γαστεράτου στο τελευταίο συμβούλιο του Nomads μίλησε ο Δημήτρης Αλεξάνδρου.
Το μοντέλο άφησε αιχμές για τη στάση της συμπαίκτριας του και όχι μόνο, υποστηρίζοντας πως δεν γίνεται κάποιοι να ρίχνονται στον στίβο μάχης και άλλη να «κρύβονται» πίσω από την ομάδα.
«Ο λόγος που ψήφισα χθες τη Μαντώ ήταν καθαρά λόγος ότι πρέπει να μπει λίγο πιο βαθιά στον όρο του παιχνιδιού. Πρέπει να καταλάβει ότι οι απαιτήσεις του παιχνιδιού έχουν σκληρύνει και έχουν μεγαλώσει. Εάν δεν μπορεί να καταλάβει ότι, δεν το λέω μόνο για τη Μαντώ, αλλά για όλους τους παίκτες, δεν μπορούμε κάποιοι άνθρωποι να σπάμε τα πόδια μας και να είμαστε συγκεκριμένοι και να στηριζόμαστε σε αυτούς και άλλοι να καλύπτονται πίσω από την ομάδα. Φυσικό και επόμενο είναι ότι κάποια στιγμή δεν θα μπορούμε να το κάνουμε αυτό το πράγμα», είπε ο Δημήτρης Αλεξάνδρου.