Εκστασιασμένος για μία ακόμα φορά εμφανίζεται κατά τη διάρκεια ταξιδιού του ο αναπληρωτής υπουργός Εξωτερικών Γιώργος Κατρούγκαλος.
Μετά την Μακρόνησο όπου βρέθηκε στις 22 Οκτωβρίου κάνοντας με ενθουσιώδη τόνο λόγο για το «Νέο Παρθενώνα», ο κ. Κατρούγκαλος σε νέα του ανάρτηση στα κοινωνικά δίκτυα, αυτή τη φορά από την Κούβα και τη Σάντα Κλάρα ανέβασε φωτογραφίες στις οποίες σχολίαζε με τον ίδιο ενθουσιώδη τόνο: «Σάντα Κλάρα. Φόρος τιμής στο Μεγάλο Τσε, στα πενήντα χρόνια από τη δολοφονία του. Hasta Siempre!».
![Μετά τη Μακρόνησο, o Κατρούγκαλος πήγε Κούβα για να αποτίσει φόρο τιμής στον Τσε | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/katroygalos-koyba.jpeg?itok=tAlbikY5)
Το στιγμιότυπο από την Μακρόνησο:
![Μετά τη Μακρόνησο, o Κατρούγκαλος πήγε Κούβα για να αποτίσει φόρο τιμής στον Τσε | iefimerida.gr 1](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/katroygkalos-makronisos.jpg?itok=AW7iSPAV)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο