Super League: Σπουδαία Λαμία, ισοπαλία στο Αγρίνιο - iefimerida.gr

Super League: Σπουδαία Λαμία, ισοπαλία στο Αγρίνιο

Φωτογραφία: EUROKINISSI

Για ακόμη ένα ματς η Λαμία ήταν εξαιρετική και έδειξε ότι θα βρίσκεται ψηλά στην Super League.

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Σταύρο Βασιλαντωντόπουλο, η ομάδα του Τεννέ πήρε σπουδαίο τρίποντο (2-0) και υποχρέωσε σε νέα ήττα τον Πλατανιά. Ο δεξιός μπακ χαφ των γηπεδούχων σκόραρε στο 50' και στο 93' και πήρε την ομάδα στις... πλατές του.

Ακόμη ένα σπουδαίο αποτέλεσμα στην μάχη που δίνει ο Απόλλων Σμύρνης για την παραμονή του. Η Ελαφρά Ταξιαρχία πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας μέσα στο Αγρίνιο επί του Παναιτωλικού (1-1) και… καβάλησε τον Πλατανιά που ηττήθηκε από την Λαμία!

Ο Ντίας στο 36ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους που ήταν ελαφρώς ανώτεροι στο πρώτο μέρος αλλά δεν μπορούσαν να απειλήσουν, με τους φιλοξενούμενους να ανεβαίνουν στην επανάληψη μετά την είσοδο του Ανιέτε και να ισοφαρίζουν με τον Αλμπάνη!