Ο 26χρονος Πολωνός πιλότος της F1 πήρε εξιτήριο από το νοσοκομείο της «Santa Corona» όπου νοσηλεύονταν εδώ και 3 μήνες μετά το ατύχημά του σε αγώνα στην Ιταλία.
«Η κατάσταση του είναι καλή και είναι πλέον έτοιμος να ξεκινήσει το επόμενο στάδιο αποθεραπείας εκτός νοσοκομείου. Οι ιατροί του νοσοκομείου θα συνεχίσουν να παρακολουθούν την πορεία της υγείας του» ανέφερε το ιατρικό ανακοινωθέν που συνόδευε την αναχώρηση του.
Ο Κουμπίτσα θα μεταβεί σε λίγες μέρες στην κλινική του Ρικάρντο Τσεκαρέλι στην Ιταλία όπου θα συνεχίσει την αποθεραπεία παράλληλα με ελαφρά προπόνηση. Ωστόσο ακόμα παραμένει άγνωστο πότε θα επιστρέψει στα κοκπιτ.
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο