Επιτέθηκαν στον διαιτητή επειδή δεν καταλόγισε πέναλτι υπέρ τους [βίντεο] - iefimerida.gr

Επιτέθηκαν στον διαιτητή επειδή δεν καταλόγισε πέναλτι υπέρ τους [βίντεο]

Σε αγώνα για την ένατη κατηγορία της Βραζιλίας μεταξύ των Νασιονάλ και Φαστ Κλουμπ οι παίκτες των φιλοξενούμενων επιτέθηκαν στον διαιτητή της αναμέτρησης επειδή δεν καταλόγισε πέναλτι υπέρ τους στις καθυστερήσεις.

Η Κλουμπ έχανε 1-0 και πίεζε για την ισοφάριση. Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ένα σουτ των φιλοξενούμενων σταμάτησε πάνω στο χέρι αμυντικού των γηπεδούχων και ο διαιτητής δεν έδωσε πέναλτι, αλλά σφύριξε την λήξη του παιχνιδιού. Οι φιλοξενούμενοι έσπευσαν να διαμαρτυρηθούν για την απόφασή του και μάλιστα ο τερματοφύλακάς τους τον έριξε στον αγωνιστικό χώρο. Ο ρέφερι περικυκλώθηκε από τους παίκτες της Κλουμπ και χρειάστηκε η επέμβαση της στρατιωτικής αστυνομίας για να φυγαδευτεί ο διαιτητής.