Άγρια καταδίωξη σημειώθηκε το πρωί στη λεωφόρο Βάρης ανάμεσα σε δύο ληστές και σε αστυνομικούς της ομάδας ΔΙΑΣ. Οι δράστες επιχείρησαν λίγο μετά τις 9 το πρωί να ληστέψουν pet shop στη λεωφόρο Καλυβιών-Αναβύσσου.
Ο ένας από τους δύο δράστες απείλησε με όπλο τον ιδιοκτήτη του καταστήματος. Ο τελευταίος όμως αντέδρασε και ανάγκασε τον επίδοξο ληστή να τραπεί σε φυγή και να επιβιβαστεί στο αυτοκίνητο που τον περίμενε ο συνεργός του.
Στη συνέχεια ο ιδιοκτήτης του καταστήματος ειδοποίησε την αστυνομία και μία ομάδα της ΔΙΑΣ εντόπισε τους δράστες και τότε ξεκίνησε η καταδίωξη. Μετά από μερικές στιγμές χολιγουντιανής ταινίες οι αστυνομικοί κατάφερα να εγκλωβίσουν το αυτοκίνητων των κακοποιών και να τους συλλάβουν.
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο