Champions League: Μονακό - Γιουβέντους 0-2 (ΤΕΛΙΚΟ) - iefimerida.gr

Champions League: Μονακό - Γιουβέντους 0-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

Μετά τον πρώτο ημιτελικό Ρεάλ Μαδρίτης-Ατλέτικο Μαδρίτης, ήρθε η ώρα απόψε για τον δεύτερο ανάμεσα στην Μονακό και την Γιουβέντους στο Πριγκιπάτο.

Οι Γάλλοι έχουν τον ενθουσιασμό, οι Ιταλοί την εμπειρία και το... όνομα απόψε στο μεγάλο ματς του Champions League.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ LIVE THN ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

• Τέλος αγώνα στη Γαλλία, η Γιουβέντους παίρνει μεγάλο διπλό με 0-2 στον πρώτο ημιτελικό χάρη στα 2 γκολ του Ιγκουαϊν.
  • 90' Μεγάλη ευκαιρία για τη Μονακό! Ο Μουτίνιο εκτέλεσε το φάουλ, με τον Ζερμέν να πιάνει την κεφαλιά και τον Μπουφόν να διώχνει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του!
  • 89' Αλλαγή για τη Γουβέντους. Ο Λεμινά στη θέση του Πιάνιτς.
  • 81' Αλλαγή για τη Μονακό. Εκτός ο Μπερνάρντο Σίλβα, μέσα ο Τουρέ
  • 81' Αλλαγή για τη Γιουβέντους. Εκτός ο Μαρκίζιο, μέσα ο Ρινκόν
  • 77' Αλλαγή για τη Γιουβέντους. Εκτός ο Ιγκουαΐν, μέσα ο Κουαδράδο
  • 69' Κίτρινη κάρτα στον Κιελίνι για αγκωνιά στον Φαλκάο
  • 67' Αλλαγές για τη Μονακό. Εκτός οι Μπακαγιόκο και Λεμάρ, μέσα οι Μουτίνιο και Ζερμέν
  • 59' ΓΚΟΛ Τραγικό λάθος του Μπακαγιόκο που χάνει την μπάλα, ο Ντάνι Άλβες σεντράρει την μπάλα ακριβώς εκεί που θέλει ο Ιγκουαΐν και με προβολή κάνει το 0-2.
  • 58' Κίτρινη κάρτα στον Μαρκίζιο
  • 59' ΓΚΟΛ Η ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ, 0-2! ΞΑΝΑ Ο ΙΓΚΟΥΑΪΝ!
  • 54' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τη Γιουβέντους με τον Μαρκίζιο να κλέβει την μπάλα στη μεσαία γραμμή, επιχείρησε το πλασέ απέναντι στον Σούμπασιτς, αλλά απέκρουσε ο τερματοφύλακας της Μονακό
  • 51' Μακρινό σουτ του Ντάνι Άλβες, η μπάλα καταλήγει άουτ
  • 51' Μακρινό σουτ του Μπερνάρντο Σίλβα, κατευθείαν η μπάλα στον Μπουφόν
  • 47' Πλασέ του Φαλκάο απέναντι στον Μπουφόν, έστειλε την μπάλα πάνω στον γκολκίπερ της Γιούβε
  • 46' Αρχισε το β' ημίχρονο στην Γαλλία
  • Τέλος ημιχρόνου, η Γιουβέντους με το 0-1 στο ημίχρονο κάτι αυτό που ήθελε στην Γαλλία.
  • 38' Φάουλ εκτελεσμένο από τον Ντιμπάλα, μπλόκαρε ο Σούμπασιτς
  • 29' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ! Απίστευτη αντεπίθεση από τη Γιούβε με τους Σάντρο και Ντάνι Άλβες, τακουνιά του Βραζιλιάνου και ο Ιγκουαΐν με τρομερό σουτ κάνει το 0-1
  • ΓΚΟΛ Η ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ, 0-1 ΜΕ ΤΟΝ ΙΓΚΟΥΑΪΝ!
  • 25' Πρώτη καλή στιγμή για τη Γιουβέντους, με τον Ιγκουαΐν να μην μπορεί να σημαδέψει στο τέρμα
  • 21' Κίτρινη κάρτα στον Μπονούτσι
  • 19' Κεφαλιά του Φαλκάο και ο Μπουφόν αποκρούει σε κόρνερ. Βρίσκει ρυθμό η Μονακό
  • 16' Μεγάλη ευκαιρία για τη Μονακό! Σέντρα από τον Ντιράρ, ο Εμπαπέ κινήθηκε στην πλάτη της άμυνας της Γιούβε, έκανε το πλασέ με τη μία, αλλά ο Μπουφόν απομάκρυνε!
  • 13' Πρώτη ευκαιρία για τη Μονακό! Ο Εμπαπέ εντελώς αμαρκάριστος στην περιοχή πιάνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα στην αγκαλιά του Μπουφόν
  • Πρώτο 10λεπτο στο ματς, η Γιουβέντους πολύ καλύτερη και πατά δυνατά στο γήπεδο.