Στο παραδοσιακό πασχαλινό γλέντι Αμαρουσίου βρέθηκε ο δήμαρχος Γιώργος Πατούλης με την σύζυγό του με το ζευγάρι να μην «κρατιέται» και να μπαίνει στον... χορό.
Δείχνοντας τις χορευτικές του ικανότητες στους παραδοσιακούς, ο δήμαρχος Αμαρουσίου πήρε την σκυτάλη και έσυρε πρώτος τον χορό.
![Ο Γιώργος Πατούλης σέρνει τον χορό στο πασχαλινό γλέντι του δήμου Αμαρουσίου [εικόνες] | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/4107873.jpg?itok=rkkuxHNZ)
Το γλέντι δεν σταμάτησε εκεί, καθώς μετά τις φιγούρες του Γιώργου Πατούλη, σειρά είχε η γυναίκα του, Μαρίνα, η οποία μαγνήτισε τα βλέμματα τόσο με τον χορό της, όσο και με το ντύσιμο της, προτιμώντας ένα λευκό πουκάμισο και μία κατακόκκινη φούστα.
![Ο Γιώργος Πατούλης σέρνει τον χορό στο πασχαλινό γλέντι του δήμου Αμαρουσίου [εικόνες] | iefimerida.gr 1](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/4107874.jpg?itok=htRDRlse)
Πέρα από τον χορό, ο δήμαρχος χαιρέτησε όσους είχαν συγκεντρωθεί στο γλέντι και έκανε μία βόλτα από τα δεκάδες αρνιά που είχαν μπει στην σούβλα.
![Ο Γιώργος Πατούλης σέρνει τον χορό στο πασχαλινό γλέντι του δήμου Αμαρουσίου [εικόνες] | iefimerida.gr 2](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/4107875.jpg?itok=-rm_Qaqm)
![Ο Γιώργος Πατούλης σέρνει τον χορό στο πασχαλινό γλέντι του δήμου Αμαρουσίου [εικόνες] | iefimerida.gr 3](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/4107871.jpg?itok=wLY7VdTf)
![Ο Γιώργος Πατούλης σέρνει τον χορό στο πασχαλινό γλέντι του δήμου Αμαρουσίου [εικόνες] | iefimerida.gr 4](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/4107872.jpg?itok=1x3Ttx2m)
Φωτογραφίες: Εurokinissi- ΣΤΟΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο